Öppna din butik nu, välj en nivå senare

Öppna nu

 

Testa Vilkas kostnadsfritt i 30 dagar, du betalar ingenting.

StarterMiniActiveProEnterprise
Alla grundläggande funktioner som behövs för att starta din verksamhetAllt du behöver för en växande verksamhetAvancerade marknadsförings- och B2B-funktioner för att utvidga din verksamhetAvancerade funktioner för internationell e-handelEn skräddarsydd butik enligt dina specifika behov
12 mån
150 kr/mån330 kr/mån710 kr/mån1600 kr/månfr. 3200,- kr/mån
6 mån
170 kr/mån360 kr/mån750 kr/mån1700 kr/månfr. 3200 kr/mån
1 mån
190 kr/mån390 kr/mån790 kr/mån1800 kr/månfr. 3200 kr/mån
 StarterMiniActiveProEnterprise

Klarna Checkout
Alla betalsätten ingår i avtalet

Alla populära betalsätt ingår (faktura, delbetalning, internetbank, kortbetalning)
0kr/mån
3.99% transaktionsavgift *
0kr/mån
3.99% transaktionsavgift *
0kr/mån
2.99% transaktionsavgift *
0kr/mån
2.95% transaktionsavgift *
 

Produkter

Max antal produkter i butiken. Produktvarianter räknas ej.
250500250010 000100 000+

Språk

Max antal språk i butiken.
13415100+

Betalningssätt

Max antal installerade betalningssätt. En betalningsleverantör räknas som ett betalningssätt.
31050100100+

Leveranssätt

Max antal installerade leveranssätt.
3510100100+

Fri support

Kundservice via telefon och e-post.
bara e-post

SSL

Kundernas beställningsprocess och registrering krypteras med en SSL-säkrad anslutning.

Automatisk sökmotoroptimering

E-butikens sidor optimeras automatiskt sökmotorvänligt. ePages system har fått 5/5 stjärnor i oberoende SEO-undersökningar.

Mobilanpassade sidor

E-butikens sidor anpassas automatiskt till mobilversioner som visas för besökare som använder iPhone, Android och Windows Phone.

Rabattkuponger

Belöna dina lojala kunder med rabattkuponger. Kan även användas för att gottgöra vid klagomål eller för att skapa presentkort.

Nyhetsbrev

Skicka nyhetsbrev till dina befintliga kunder för att göra dem till lojala kunder. Kunden kan enkelt anmäla eller avanmäla sig till nyhetsbreven.

Sökfilter

Kunderna har möjligheten att filtrera sökresultatet för att hitta mer specifika produkter.

Integration

Färdigt Web Service-gränssnitt för att kunna flytta produktinformation, beställningar och kundinformation till andra system.

Starter

150kr/mån

Alla grundläggande funktioner som behövs för att starta din verksamhet

Se egenskaper Dölj egenskaper
Produkter250
Språk1
Betalningssätt3
Leveranssätt3
Fri support
Sökfilter
Automatisk sökmotoroptimering
Mobilanpassade sidor
Rabattkuponger
Nyhetsbrev
Integration

Mini

330kr/mån

Allt du behöver för en växande verksamhet

Se egenskaper Dölj egenskaper
Produkter500
Språk2
Betalningssätt10
Leveranssätt5
Fri support
SSL
Sökfilter
Automatisk sökmotoroptimering
Mobilanpassade sidor
Rabattkuponger
Nyhetsbrev
Integration

Active

710kr/mån

Avancerade marknadsförings- och B2B-funktioner för att utvidga din verksamhet

Se egenskaper Dölj egenskaper
Produkter2500
Språk4
Betalningssätt50
Leveranssätt10
Fri support
SSL
Sökfilter
Automatisk sökmotoroptimering
Mobilanpassade sidor
Rabattkuponger
Nyhetsbrev
Integration

Pro

1600kr/mån

Avancerade funktioner för internationell e-handel

Se egenskaper Dölj egenskaper
Produkter10 000
Språk13
Betalningssätt100
Leveranssätt100
Fri support
SSL
Sökfilter
Automatisk sökmotoroptimering
Mobilanpassade sidor
Rabattkuponger
Nyhetsbrev
Integration

Enterprise från

390€/mån

En skräddarsydd butik enligt dina specifika behov

Se egenskaper Dölj egenskaper
Produkter100 000+
Språk100+
Betalningssätt100+
Leveranssätt100+
Fri support
SSL
Över 100 designmallar
Automatisk sökmotoroptimering
Mobilanpassade sidor
Rabattkuponger
Nyhetsbrev
Integration
 StarterMiniActiveProEnterprise
Produkter250500250010000100000+
Varianter per produktEi saatavilla1050500500+
Kategorier och innehållssidor101002501000100000+
Betalningssätt31050100100+
Leveranssätt3510100100+
BokningssystemEi saatavilla2550150100000+
Kundgrupper11101001000+
Språk*13415100+
Valutor1248100+
HTML-sidelement i layouten3515100100+
ButiktypsskillnaderStarterMiniActivePro 
Fri användarsupport (via e-post och telefon)KylläKylläKylläKyllä 
Butik med egna visuella uttryck, färger och bilderKylläKylläKylläKyllä 
Pålitlig och säker (granskad) tjänst, hårdvara och programvaraKylläKylläKylläKyllä 
Utmärkt synlighet i sökmotorerKylläKylläKylläKyllä 
Nya versioner och uppdateringarKylläKylläKylläKyllä 
Fråga om produktenKylläKylläKylläKyllä 
UnderkategorierEi saatavillaKylläKylläKyllä 
BloggEi saatavillaKylläKylläKyllä 
ForumEi saatavillaKylläKylläKyllä 
GästbokEi saatavillaKylläKylläKyllä 
Site MapEi saatavillaKylläKylläKyllä 
Möjlighet att skapa produktvarianterEi saatavillaKylläKylläKyllä 
Import/export -funktion (produkter, kunder, kategorier...)Ei saatavillaKylläKylläKyllä 
MerförsäljningsfunktionerEi saatavillaKylläKylläKyllä 
Tipsa en vän-funktionEi saatavillaKylläKylläKyllä 
SnoobiEi saatavillaKylläKylläKyllä 
etrackerEi saatavillaKylläKylläKyllä 
SMS-meddelandenEi saatavillaKylläKylläKyllä 
Google AdWordsKylläKylläKylläKyllä 
Prisjakt (PriceSpy)Ei saatavillaKylläKylläKyllä 
Prisvis.se/ChoozenEi saatavillaKylläKylläKyllä 
TwengaEi saatavillaKylläKylläKyllä 
DIBSEi saatavillaKylläKylläKyllä 
PayPalEi saatavillaKylläKylläKyllä 
Payment with 1&1 ipaymentKylläKylläKylläKyllä 
2ndChainEi saatavillaKylläKylläKyllä 
NettivarastoEi saatavillaKylläKylläKyllä 
FruugoEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Kauppakeskus24.fiEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Ostokset.fiEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Hintaseuranta.fiEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Vertaa.fiEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
MBnetEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
KelkooEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
ShopAlikeEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
ProduktjämförelseEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
ProduktbetygssättningEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
ProduktpaketEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
KundgruppshanteringEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Kundanpassade priser, kampanjerEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Kundanpassad skattemodellEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Kundgruppsanpassade betalningssättEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
FacebookbutikEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Produktspecifikt frågeformulärEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
NyhetsbrevEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
KupongerEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Affiliate Ei saatavilla Kyllä Kyllä Kyllä 
Utökad sökfunktionEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Utökad e-postformulärsfunktionEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Sparfunktion från varukorg till inköpslistaEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Rabatt baserad på varukorgens totalsummaEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Möjlighet att begränsa beställningar till endast från registrerade kunderEi saatavillaKylläKylläKyllä 
Nordea NettiluottoEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Rabatt/avgift för olika betalningssättEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Extra alternativ för leverans (t ex presentpapper)Ei saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Export av order till CSV/XML -formatKylläKylläKylläKyllä 
SökmotoroptimeringsassistentEi saatavillaKylläKylläKyllä 
Försäljning av nedladdningsbara produkterEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
E-faktureringEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Delning av varukorgenEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Försäljningsrapporter1 mån3 mån6 mån12 mån 
VilkasTracker mobilappKylläKylläKylläKyllä 
Leveransrestriktioner beroende på landEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Leveransrestriktioner beroende på produktEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Leveransrestriktioner beroende på postnummerEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Certifierad som Trusted ShopEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Google BaseEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Google Tag ManagerEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Google ShoppingEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
AmazonEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
YandexEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
WebMoneyEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
BillSAFE (DE)Ei saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Click and BuyEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
SofortüberweisungEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Skrill (Moneybookers)Ei saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
SagePay (UK)Ei saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
ExperCashEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
PayPointEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
WorldPayEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
TradeDoublerEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
TradeTrackerEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Itella LogiusEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 9000kr startavgift 
UPSEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Delivery via ShippoKylläKylläKylläKyllä 
Delivery via DHL (Track & Trace)Ei saatavillaKylläKylläKyllä 
ProCountor integrationEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 5000kr startavgift 
WebService-gränssnittEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 480kr/mån 
Export till PasseliEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Skräddarsydda produkterEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Dessutom för alla butikerStarterMiniActivePro 
KundregisterKylläKylläKylläKyllä 
Mångsidig produkthanteringKylläKylläKylläKyllä 
Mångsidig kategorihanteringKylläKylläKylläKyllä 
Omfattande orderhantering för handlarenKylläKylläKylläKyllä 
BildgalleriKylläKylläKylläKyllä 
Flera olika färdiga designmallarKylläKylläKylläKyllä 
Möjlighet att fritt designa layoutenKylläKylläKylläKyllä 
RSS-flöden från externa sidorKylläKylläKylläKyllä 
Automatisk skalning av produktbilderKylläKylläKylläKyllä 
Möjlighet att lägga till flera bilder per produktKylläKylläKylläKyllä 
Färdiga automatiska meddelanden till kunderna i olika situationerKylläKylläKylläKyllä 
Automatisk registrering hos GoogleKylläKylläKylläKyllä 
SökfunktionKylläKylläKylläKyllä 
Visning av kampanjprodukter på startsidanKylläKylläKylläKyllä 
Statistik på sökningarKylläKylläKylläKyllä 
NostoKylläKylläKylläKyllä 
Myyjaosta.comKylläKylläKylläKyllä 
Nettimarkkina.comKylläKylläKylläKyllä 
Minimibelopp för beställningKylläKylläKylläKyllä 
NetsKylläKylläKylläKyllä 
PaytrailKylläKylläKylläKyllä 
Checkout.fiKylläKylläKylläKyllä 
Suomen MaksuturvaKylläKylläKylläKyllä 
Klarna (faktura, konto & checkout)KylläKylläKylläKyllä 
PayExKylläKylläKylläKyllä 
PaysonKylläKylläKylläKyllä 
LindorffKylläKylläKylläKyllä 
Posti SmartShipKylläKylläKylläKyllä 
Itella PrinettiKylläKylläKylläKyllä 
MatkahuoltoKylläKylläKylläKyllä 
EDI-SoftKylläKylläKylläKyllä 
Unifaun (inkl. Postnord)Kyllä 2500kr startavgiftKyllä 2500kr startavgiftKyllä 2500kr startavgiftKyllä 2500kr startavgift 
Automatisk orderbekräftelse till kundenKylläKylläKylläKyllä 
Utskrivning av fraktsedlar och fakturorKylläKylläKylläKyllä 
Google AnalyticsKylläKylläKylläKyllä 

 

(*) Med Mini kan du aktivera två av följande språk: svenska, finska, engelska och tyska. Med Active kan du aktivera alla fyra och med Pro kan du även lägga till danska, norska, franska, spanska, italienska, portugisiska, holländska, tjeckiska, katalanska, ryska och amerikansk engelska.

Öppna din webbutik nu, välj en nivå senare

Testa Vilkas webbutik kostnadsfritt i 30 dagar, du binder dig inte till något och betalar ingenting

Öppna nu

FAQ - Frequently Asked Questions